urban fitness paten karşılaştırma

Satın alacağı patene karar veremeyip öneriye ihtiyacı olanlar buraya forum konusu açabilirler.
İki farklı pateni kıyaslamak için de konu açabilirsiniz.

Moderatör: SuatKumas

ermanyalcin
Suskun üye
Suskun üye
Patene Başlangıç: 10 May 2016

urban fitness paten karşılaştırma

Mesaj gönderen ermanyalcin » 20 Haz 2017, 18:39

Merhaba, bir senedir paten kullanıyorum, rollerblade in macroblade modelini kullanıyorum. Genelde sahil yollarında zaman zaman asfalta çıkarak kullanıyorum, yalnız özellikle asfallta ve bazı bozuk zeminlerde zorlanıyorum. Acaba urban patene geçersem bozuk zeminlerde biraz rahatlama olur mu?
Öyleyse tavsiye edebileceğiniz marka, model nedir? Bütçe konusunda pek bir sıkıntım yok. Alıp uzun süre kullanacağım kaliteli bir model arıyorum.

Kullanıcı avatarı
SuatKumas
Site Admin
Site Admin
Patene Başlangıç: 01 Oca 2002
İletişim:

Re: urban fitness paten karşılaştırma

Mesaj gönderen SuatKumas » 21 Haz 2017, 10:47

ermanyalcin yazdı:Merhaba, bir senedir paten kullanıyorum, rollerblade in macroblade modelini kullanıyorum. Genelde sahil yollarında zaman zaman asfalta çıkarak kullanıyorum, yalnız özellikle asfallta ve bazı bozuk zeminlerde zorlanıyorum. Acaba urban patene geçersem bozuk zeminlerde biraz rahatlama olur mu?
Öyleyse tavsiye edebileceğiniz marka, model nedir? Bütçe konusunda pek bir sıkıntım yok. Alıp uzun süre kullanacağım kaliteli bir model arıyorum.
Merhaba

Urbanların tekerleri fitness patenlere göre daha sert olduğu için bozuk zeminde titreşim daha fazla olur,
Bozuk zeminin çözümü hızlı gitmektir , hızlı gidersen takılma olmaz veya daha büyük çaplı teker kullanmak.

Sırf bozuk zemin yüzünden urban paten almana gerek yok ,
Bozuk zeminlerde kendini daha kuvvetli itmelisin , adım atmadığın anlardada bir ayağını yarım adım kadar önde tutmalısın.

Kendini kanıtlamış markalardan birinin herhangi bir urban modelini alabilirsin.
Powerslide , seba , rollerblade tercih edilebilir markalar olabilir.

Ama bana sorarsan kullandığın paten gayet güzel , fitness amaçlı kullanmak için ideal

Kullanıcı avatarı
Cartoonist
Suskun üye
Suskun üye

Mesaj gönderen Cartoonist » 24 Haz 2017, 12:06

Bozuk zeminde hız düştüğü için ekstra hızlı girmek ve hızı korumak çok önemli bence de. Sert tekerlekler titreşimi hissettiriyor ama rahatsızlık verici bir durum değil. Benimkiler 82A olduğundan belki konforlu bilmiyorum 84A dan sonrası nasıl olur? Çcukken kırtasiye patenlerimin tekerleri inanılmaz sertlikteydi onunla kıyas yapınca her tekerlek konforlu gelir :D Olay paten çeşidinde değil aslında teker çapı ve sertliğinde belki.

Kullanıcı avatarı
SuatKumas
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen SuatKumas » 24 Haz 2017, 12:15

Cartoonist yazdı:Bozuk zeminde hız düştüğü için ekstra hızlı girmek ve hızı korumak çok önemli bence de. Sert tekerlekler titreşimi hissettiriyor ama rahatsızlık verici bir durum değil. Benimkiler 82A olduğundan belki konforlu bilmiyorum 84A dan sonrası nasıl olur? Çcukken kırtasiye patenlerimin tekerleri inanılmaz sertlikteydi onunla kıyas yapınca her tekerlek konforlu gelir :D Olay paten çeşidinde değil aslında teker çapı ve sertliğinde belki.
Evet teker çapı ve sertliği daha önemli , gerçi macroblade in tekerleride 84A imiş zaten , Çoğu urban patende de tekerler 84A.
Yani urban patene geçmek asfalt zeminde ki zorlanmalara karşı hiç bir yarar sağlamaz.

Çözüm daha kuvvetli itişler ve daha hızlı ilerlemek :)
Ben en sert 92A kullanmıştım 84 mm tekerde üstelik.
Dönerken istemeden paralel slide atıyordum :)

Kullanıcı avatarı
Cartoonist
Suskun üye
Suskun üye

Mesaj gönderen Cartoonist » 24 Haz 2017, 18:44

Suat senin için her daim her sorunun cevabi ve çözümü HIZ galiba?!. Hızlı gitmeyecekseniz patene binmeyin filan diyeceksin yakında :D

84mm 82A sertlik benim favorim olur gibime geliyor. Tekerlerim yıpranınca bu özelliklerde bir tekerlek seti bulacağim :)

Kullanıcı avatarı
SuatKumas
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen SuatKumas » 24 Haz 2017, 21:37

Cartoonist yazdı:Suat senin için her daim her sorunun cevabi ve çözümü HIZ galiba?!. Hızlı gitmeyecekseniz patene binmeyin filan diyeceksin yakında :D

84mm 82A sertlik benim favorim olur gibime geliyor. Tekerlerim yıpranınca bu özelliklerde bir tekerlek seti bulacağim :)

:D :D Kötü zemin için evet :)
84/84 te iyi olur , denersin onuda bence

Kullanıcı avatarı
Cartoonist
Suskun üye
Suskun üye

Mesaj gönderen Cartoonist » 24 Haz 2017, 23:07

Sertlik arttığında asfaltı kavrama azalıyor sanırım? O yüzden hiç düşünmemiştim 84A ama denemek lazım :) Bu arada şimdi çok kötü bir şey farkettim benim patenlerimin frame i 84 mm yi destekliyor olması lazımdı bu özelliğine dikkat etmiştim. Fotoğraflarda ve açıklamalarda max 84 mm yazıyor ama benimki max 80 mm imiş moralim bozuldu şimdi :( 39 numara olduğundan sanırım!? :cry: