Twister vs Maxxum 90 - Kıyaslasak mı ?

Satın alacağı patene karar veremeyip öneriye ihtiyacı olanlar buraya forum konusu açabilirler.
İki farklı pateni kıyaslamak için de konu açabilirsiniz.

Moderatör: SuatKumas

furkanerkurt
Suskun üye
Suskun üye
Patene Başlangıç: 02 Haz 2016
İletişim:

Twister vs Maxxum 90 - Kıyaslasak mı ?

Mesaj gönderen furkanerkurt » 16 Mar 2017, 02:37

Merhaba arkadaşlar, önceden 'paten seçimi için yardım' almıştım teşekkür ederim, powerslide imperial pro 80 kullanıyordum. Lakin ben ülke değiştirdim Ukrayna'da yaşıyorum artık. Ve uçak ile gelirken sağolsun *** havayolları bagajımı kaybetti. sanki kasten yapılmışcasına. 1 bucuk aydır bekliyorum ve bulunamadı hala, ki zaten eminim bulunamaz...

Şu an bakiye konusunda biraz sıkıntım var ama bu sunacağım 2 paten de burada(Ukrayna) hemen hemen aynı fiyat..

Daha iyi bir öneriniz varsa lütfen söyleyin.

Patenlerden birisi ''Rollerblade Maxxum 90'' 5900 UAH - 807 TL

Diğeri ise ''Rollerblade Twister 80'' 5700 UAH - 780 TL

Evet arkadaşlar sizin güzel cevaplarınızı bekliyorum. Bu arada Türkiye'de bu patenlerin fiyatları nedir tam bilmiyorum. Teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
SuatKumas
Site Admin
Site Admin
Patene Başlangıç: 01 Oca 2002
İletişim:

Re: Kıyaslasak mı ?

Mesaj gönderen SuatKumas » 16 Mar 2017, 10:17

Merhaba

Bagaj kaybolması için geçmiş olsun. kötü bir durum. Prosedür nasıl oluyor , zararını karşılıyorlar mı ?

Seçeneklerine gelince ,
İki patende tamamen farklı amaçlar için üretilmiş , hangisi seçeceğin , senin ne tarz kaymak istediğine bağlı.
Twister modeli urban ve slalom için daha uygun.
Maxxum 90 ise fitness odaklı bir paten. Tabi bunlada urban ve slalom yaparsın ama twister gibi olmaz. Teker büyüklüğü kısıtlayabilir.

Bir noktadan bir noktaya tempolu olarak paten kayarak ulaşmak benim tarzım dersen Maxxum 90
1-2 km lik durmaksızın kayarım , sonra biraz atlama zıplama çalışır , arada da slalom yaparım dersen Twister

furkanerkurt
Suskun üye
Suskun üye
İletişim:

Re: Twister vs Maxxum 90 - Kıyaslasak mı ?

Mesaj gönderen furkanerkurt » 16 Mar 2017, 18:13

Teşekkür ederim. THY falan olsa onlar bir şekilde karşılıyor ama UHY biraz bu konuda sıkıntı. Bekliyoruz. İçindeki ürünün ne olduğu tam bilinememe durumu olduğundan hasar karşılama tarzında bir durum tam söz konusu değil. Kısacası uğraştırıp vazgeçiriyorlar..

Şimdi şöyle bir durum var; ben önceki patenimde öyle uzun yol katetme gibi bir şey yapmıyordum. ki büyük ihtimal bunda da yapmayacağım. Yine urban takılmaya devam edeceğim.

Benim kafamdaki şüphe 'acaba Maxxum 90 ile de Twister gibi urban yapabilir miyim?'

Cevabınızdan da anladığım gibi Twister urban olarak daha iyi.

Tercihimi Twister üzerinde kullanacağım.

Burada çok güzel yerler var urban için atlama zıplama yapabileceğimiz. O yüzden Twister alacağım.
Çok teşekkür ederim üstad bilgiler ve tavsiye için.

Dip Not: Eğer yurtdışı etkinliği düşünürseniz Ukrayna'ya beklerim her zaman. Yine yaz mevsiminde güzel bir konu açabilirim. Gelmek isteyenler olacaktır ki zaten artık pasaportsuz sadece Nüfus Cüzdanı ile bile gelebiliyorsunuz :) Her zaman beklerim :)

Kullanıcı avatarı
SuatKumas
Site Admin
Site Admin
Patene Başlangıç: 01 Oca 2002
İletişim:

Mesaj gönderen SuatKumas » 17 Mar 2017, 12:51

furkanerkurt yazdı:Teşekkür ederim. THY falan olsa onlar bir şekilde karşılıyor ama UHY biraz bu konuda sıkıntı. Bekliyoruz. İçindeki ürünün ne olduğu tam bilinememe durumu olduğundan hasar karşılama tarzında bir durum tam söz konusu değil. Kısacası uğraştırıp vazgeçiriyorlar..

Şimdi şöyle bir durum var; ben önceki patenimde öyle uzun yol katetme gibi bir şey yapmıyordum. ki büyük ihtimal bunda da yapmayacağım. Yine urban takılmaya devam edeceğim.

Benim kafamdaki şüphe 'acaba Maxxum 90 ile de Twister gibi urban yapabilir miyim?'

Cevabınızdan da anladığım gibi Twister urban olarak daha iyi.

Tercihimi Twister üzerinde kullanacağım.

Burada çok güzel yerler var urban için atlama zıplama yapabileceğimiz. O yüzden Twister alacağım.
Çok teşekkür ederim üstad bilgiler ve tavsiye için.

Dip Not: Eğer yurtdışı etkinliği düşünürseniz Ukrayna'ya beklerim her zaman. Yine yaz mevsiminde güzel bir konu açabilirim. Gelmek isteyenler olacaktır ki zaten artık pasaportsuz sadece Nüfus Cüzdanı ile bile gelebiliyorsunuz :) Her zaman beklerim :)
Uzun mesafe kat etmiyorsan bencede twister yeterli olacaktır.
Zaten twister ilede 15-20 km hatta 40 km paten kayarsın , ama çoğunlukla böyle mesafeler kat etmek için büyük teker daha iyi olur.

Havalar düzelince yaza doğru neden olmasın. Haberleşiriz :)

furkanerkurt
Suskun üye
Suskun üye
İletişim:

Mesaj gönderen furkanerkurt » 17 Mar 2017, 18:30

Tabikide kayabilirim ama yorulmak sıkıntı olur o da dert değil sporcuyum normalde de o yüzden bacaklarımdan sıkıntı çekeceğimi hiç zannetmiyorum.

Her zaman beklerim :)