Topuk freni ve bir kaç soru

Patene başlangıç hakkında ki sorularınızı burada yazabilirsiniz.

Moderatör: SuatKumas

mithat460
Suskun üye
Suskun üye
Patene Başlangıç: 20 Tem 2017

Topuk freni ve bir kaç soru

Mesaj gönderen mithat460 » 31 Tem 2017, 14:18

Arkadaşlar 3 gündür paten sürüyorum akşamları 2 saat civarı sürerken arada denge kaybım oluyor dönüşlerim çok saçma bir şekilde düz gider gibi dönüyorum nasıl yaptığımı anlamadım ama fren hiç yok öncelikle sormak istediğim topuk freni yapıyorum dün öğrendim ama şöyle bişey farkı hafif eğik bir yer olsun pateni topuk freni durdurmuyor(ben yapamıyorum büyük ihtimal) forumda görmüştüm topuk freniyle yokuş inenler felan vardı ben nerde yanlış yapıyorum internette gösterilen gibi yapıyorum ama beni durdurmuyor.

İkinci olarak fren öğrenmem lazım hafiften gidişlerim düzeldi arada bir denge kaybım oluyor ama düzelir diye düşünüyorum yine forumda görmüştüm fren yapmayı öğrenmeden önce tek ayak üzerinde durmayı öğren felan demişlerdi bu tek ayak üzerinde durmayı başlarda olduğum yerde yapsam olur mu çünkü giderken denediğimde dengemi kaybediyorum veya ayağım yamuluyor olmuyor ve topuk freninden başka kolay acemilerin yapabileceği bir fren söyler misiniz?

Son olarakta yolda giderken küçük bir taş olsa bile takılıp dengemi kaybediyorum bu normal mi yoksa daha dengem tam oturmadığında mı oluyor ? ve patene alışmak denge mi oturtmak için sürmek yeterli mi yeterli değilse neler yapmalıyım.

Şimdiden yanıtlar için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
SuatKumas
Site Admin
Site Admin
Patene Başlangıç: 01 Oca 2002
İletişim:

Re: Topuk freni ve bir kaç soru

Mesaj gönderen SuatKumas » 17 Ağu 2017, 10:54

mithat460 yazdı:Arkadaşlar 3 gündür paten sürüyorum akşamları 2 saat civarı sürerken arada denge kaybım oluyor dönüşlerim çok saçma bir şekilde düz gider gibi dönüyorum nasıl yaptığımı anlamadım ama fren hiç yok öncelikle sormak istediğim topuk freni yapıyorum dün öğrendim ama şöyle bişey farkı hafif eğik bir yer olsun pateni topuk freni durdurmuyor(ben yapamıyorum büyük ihtimal) forumda görmüştüm topuk freniyle yokuş inenler felan vardı ben nerde yanlış yapıyorum internette gösterilen gibi yapıyorum ama beni durdurmuyor.

İkinci olarak fren öğrenmem lazım hafiften gidişlerim düzeldi arada bir denge kaybım oluyor ama düzelir diye düşünüyorum yine forumda görmüştüm fren yapmayı öğrenmeden önce tek ayak üzerinde durmayı öğren felan demişlerdi bu tek ayak üzerinde durmayı başlarda olduğum yerde yapsam olur mu çünkü giderken denediğimde dengemi kaybediyorum veya ayağım yamuluyor olmuyor ve topuk freninden başka kolay acemilerin yapabileceği bir fren söyler misiniz?

Son olarakta yolda giderken küçük bir taş olsa bile takılıp dengemi kaybediyorum bu normal mi yoksa daha dengem tam oturmadığında mı oluyor ? ve patene alışmak denge mi oturtmak için sürmek yeterli mi yeterli değilse neler yapmalıyım.

Şimdiden yanıtlar için teşekkürler.
Bu konu nasıl gözümden kaçmış :) Yeni fark ettim :(

3 gün çok kısa bir süre ,
Paten kaydıkça dengen oturacak ve herşey daha kolay olacak.
Düz yolda iyi bir şekilde topuk fren yapmaya başladıktan sonra ancak yokuş aşağı inerkende rahatça yapabilirsin.

Şu an durumlar nasıl :) aradan 1 ay geçmiş yaklaşık